טלפון: 072-3952350
דוא"ל: info@offshore-banking.co.il

מעוניין בפרטים נוספים?
מלא את פרטיך ונחזור אליך בהקדם:חדשות ועדכונים

בנקים ישראלים עם סניפים בשוויץ - תחת חקירה אמריקאית

חדשות ועדכונים >>

בנקים בשוויץ ידועים בעולם בשמירה הקפדנית שלהם על חיסיון הפרטים של לקוחותיהם. כבר למעלה מ-100 שנים, גורמים שונים בעולם דורשים הלוך וחזור לפתוח חשבונות בנק בשוויץ של חברות ואנשים פרטיים החשודים בעבירות שונות אך ללא הועיל, הבנקים בשוויץ עמדו מנגד ומעולם לא הסכימו לחשוף פרטים של חשבונות בנק בשוויץ.

אחד הלחצים הגדולים ביותר הגיע מכיוונם של ארה"ב לה יש אזרחים רבים המשתמשים בחיסיון של הבנקים השוויצרים ע"מ להעלים מיסים ולא להצהיר על הכנסות. בעקבות הסכמים מיוחדים שנחתמו עם גרמניה ואנגליה בהם הוחלט על מיסוי קבוע של בעלי חשבונות בנק בשוויץ, חל שינוי קל ביחסם של השוויצרים לבקשות רשויות המס האמריקאיות שממשיכות לנסות להשיג מקסימום מידע על כל חשבון.

השבוע פורסם שרשויות המס האמריקאיות החלו לחקור גם סניפי בנק ישראלים להם יש סניפים בשווי. בין רשימת הבנקים אפשר למצוא את בנק הפועלים, בנק לאומי ומזרחי-טפחות להם יש סניפים בשוויץ שם מנוהלים חשבונות בנק גדולים בעיקר עסקיים.

החקירה של רשויות המס שנפתחה השבוע הינה ממש בתחילת דרכה ואינה דומה במצבה למצבם של בנקים שוויצרים אחרים כמו קרדיט סוויס, HSBC  ובאזלר שחקירתם נערכת כבר שנים וכבר הוצאו עבורם פניות ממשרד המשפטים האמריקאי שמאיים בתביעה.

הסניפים של הבנקים הישראלים בשוויץ שלחו את דובריהם להסביר לתקשורת "שמדובר בבדיקה שגרתית ורגילה והבנק משתף פעולה עם כל הנדרש ממנו". בנקים בשוויץ משרתים אזרחים מכל העולם ובינהם גם ישראלים רבים שאינם מעוניינים לשמור את כספם בבנקים בישראל. אך בשנים האחרונות קמה חלופה חדשה לתעשיית הבנקאות השוויצרית, חלופה שלעיתים נראית יותר נכונה ויותר "אירופאית" - קפריסין הופכת להיות השוויץ החדשה של אירופה עם מערכת בנקאות משוכללת ומתקדמת ומדינה שחברה מן המניין באיחוד האירופאי.

אלפי חשבונות בנק בקפריסין נפתחים מידי שנה וישראלים רבים הבינו את הפוטנציאל הגלום במדינה הקרובה גיאוגרפית ותרבותית לישראל. נותנים השירותים בקפריסין למדו מהשוויצרים איך לנהל חברות וחשבונות בנק והם כיום המתחרים הגדולים ביותר לתרבות האופשור השוויצרית.

שונה לאחרונה: 27/09/2011 ב 16:57

חזרה
חברה בקפריסין | חשבונית לשכיר | עבודה בחו"ל | חשבון בנק בשוויץ | חשבון בנק בקפריסין
Powered by KRT