טלפון: 072-3952350
דוא"ל: info@offshore-banking.co.il

מעוניין בפרטים נוספים?
מלא את פרטיך ונחזור אליך בהקדם:חדשות ועדכונים

בנקים בקפריסין: "אנחנו לא יוון"

חדשות ועדכונים >>

קפריסין היא לא יוון! זהו הדבר הראשון שחשוב להגיד שמדברים על מערכת הבנקאות בקפריסין. למרות שאזרחי קפריסין בדומה ליוון, אינם אוהבים לשלם את כל המיסים שהם חייבים, ועל אף שהממשלה איטית בטיפול בהתמודדות שלה עם הגירעון התקציבי הגדול שלה, הכלכלה הקפריסאית צמחה בשנים האחרונות באופן מפתיע ובניגוד לכלל הכלכלות באיחוד האירופי.

מגזר הבנקאות בקפריסין, לא "נדבק" בבעיות מימוניות ולא סבל מצרות גדולות כמו הבנקים ביוון או באירלנד. בשנים האחרונות הבנקים בקפריסין מייצרים אחוז נכבד מהתמ"ג (תוצר מקומי גולמי), הרבה יותר מענף הנדל"ן בקפריסין שהיה במשך שנים רבות הענף המוביל בקפריסין. ענף הנדל"ן בקפריסין, נפגע קשות במהלך המשבר הבין לאומי האחרון אך לאחרונה, הנדל"ן בקפריסין התחיל להתאושש והחל לתפוס שוב תאוצה ולקרוץ למשקיעים רבים מהמזרח התיכון ומאירופה מחירי הדירות בקפריסין (בעיקר דירות נופש) עדין נמוכים משמעותית משאר המקומות הדומים סביב הים התיכון.
 
קפריסין שונה מאד מיוון, איטליה או ספרד גם במשטר המס הנהוג אצלה עם שיעור המס הנמוך ביותר מבין כלל המדינות באיחוד האירופי, עובדה שהופכת את קפריסין למושכת מאד לחברות גדולות, בנקים, וחברות המבצעות השקעות בשוק ההון, שצריכים להקים מטה הפעלה במקום מסוים באיחוד האירופי. יחד עם עזרה ותמיכה ממשלתית לחברות בעיקר כאלו המספקות שירותים פיננסים, קפריסין יכולה למשוך אליה הכנסות וכסף זר מחברות זרות המעוניינות להשתמש בקפריסין כדלת למסחר עם אירופה.
הבנק המרכזי בקפריסין מעודד פתיחה של חברות זרות ותורם ברגולציה שהוא מפעיל למשיכה של אותם אנשי עסקים וחברות לקפריסין.
 
בעבר קפריסין הייתה ידועה כמקלט מס ומערכת הבנקאות הפכה לכלי להלבנת כספים, אך חוקים נוקשים שהוכתבו מהאיחוד האירופי ואומצו ע"י הבנק המרכזי של קפריסין, מקשים על הלבנת הון ועל העברות כספים לצדדים לא מוכרים, בעיקר כדי למנוע מימון פעולות טרור בעולם. כדי להינצל מהתדמית השלילית בעולם, הקימו בלשכת היועץ המשפטי לממשלה יחידה מיוחדת למלחמה בהלבנת הון, היחידה שהתחילה לעבוד ב-1997 קיבלה מנדט לבצע חקירות ובדיקות כולל גישה לחשבונות בנק של חשודים, אפשרות לנהל מעצרים ואף להחרים כספים ומסמכים שעשויים להפליל חשודים בהלבנת הון.

כיום הבנק המרכזי של קפריסין מנהל ביד רמה את כלל מערכת הבנקאות באי ויצר סקטור נקי ביותר בעל רגולציה מחמירה עם פיקוח של האיחוד האירופי שבקרוב יהפוך להיות אף יותר מפוקח כאשר יעבור לשליטה של הבנק הראשי בבריסל.
 
דרכינו תוכלו לפתוח חשבון בנק בקפריסין באחד מהבנקים המובילים וליהנות משירות מהיר ואיכותי שיחסוך לכם זמן וכסף.- צרו קשר

 

שונה לאחרונה: 01/02/2011 ב 15:18

חזרה
חברה בקפריסין | חשבונית לשכיר | עבודה בחו"ל | חשבון בנק בשוויץ | חשבון בנק בקפריסין
Powered by KRT